Seniorzy: Orzeł - Polonia Słubice 5:3 (1:2)

Zawodnicy Orła Międzyrzecz po raz kolejny dopisali na swoje konto komplet punktów. Po dobrej grze w drugiej części gry nasz zespół pokonał Polonię Słubice 5:3.
Dla wielu fanów naszego klubu dodatkową ciekawostką był występ w drużynie gości Krystiana Traczyka, który w przeszłości prowadził nasz zespół na boiskach trzeciej ligi.
Sam mecz w pierwszej odsłonie był bardzo wyrównany. Akcje kreowały obie strony, ale wyraźnie brakowało skuteczności. Z czasem Orły przejęły chwilowo inicjatywę i zdobyły nawet bramkę, lecz arbiter liniowy sygnalizował pozycję naszego zawodnika. Kilka minut później nie było już jednak żadnych wątpliwości gdy do piłki z bliskiej odległości dopadł Mateusz Klimczak i pewnym uderzeniem otworzył wynik. Z czasem to jednak goście zaczęli coraz groźniej atakować naszą „świątynie”. Po ponad rocznej przerwie mecz od pierwszej minuty rozpoczął młody bramkarz Piotr Kafka, który przy golu na 1:1 nie miał nic do powiedzenia, gdy z rzutu wolnego piłkę w samo okienko skierował Przemysław Begier. Chwila dekoncentracji wystarczyła by Polonia zdobyła do przerwy jeszcze jedną bramkę. Brak asekuracji w obronie i nieprzypilnowany Norbert Makuchowski dobił pewnie, odbitą wcześniej piłkę przez naszego golkipera.
Bardzo ważny okazał się początek drugiej części. W niej podopieczni Tomasza Sobczaka zagrali wręcz koncertowo. Po nieco ponad 15 minutach drugiej połowy, dwie bramki Huberta Mikołajczyka sprawiły, że błyskawicznie wynik stał się dla nas korzystny. Dodatkowo w 71 minucie wynik poprawił Mateusz Klimczak i wydawało się, że w tym meczu mamy po emocjach. Niestety w samej końcówce w polu karnym nieprzepisowo rywala zatrzymywał Sebastian Grzelachowski i arbiter wskazał na „wapno”. Pewny strzał Begiera sprawił, że w doliczonym czasie czekała nas nieplanowana nerwówka. Emocje długo jednak nie trwały, gdy wysoko ustawiona defensywa Polonii nadziała się na kontratak Orła i po akcji Klimczak – Kwiatkowski – Damian Cieciński, ten ostatni z najbliższej odległości ustalił wynik na 3:5.

Orzeł Międzyrzecz – Polonia Słubice 5:3 (1:2)
Klimczak 2 (29, 71), Mikołajczyk 2 (56, 61), D. Cieciński (90+3) – Begier 2 (37, 90 – z karnego), Makuchowski (42)

Orzeł: Kafka, Kwiatkowski, Klimczak, Antczak (od 46 min A. Cieciński), D. Cieciński, A. Błaszczak (od 46 min Kinal), Gołost (od 75 min S. Grzelachowski), Mikołajczyk, Piszczygłowa, Śliwiński, Rzepa (od 87 min Sternik)

Polonia: Mosica, Frąckowiak (od 46 min Żurawski), Roman, Sadowski, Szafran, Pawłowicz, Begier, Traczyk, Makuchowski (od 70 min Grabowski), Guraj, Gronostaj

Żółte kartki: Rzepa, Śliwiński, Sternik – Grabowski, Guraj